Jsi návštěvník: Návštěvní kniha  
 

 

   
   
 

19. března 2014

V sobotu 15. března jsme se zúčastnili klubového závodu dle ZOP. V konkurenci pěti psů jsme, i přes velkou nepřízeň počasí, vybojovali krásné druhé místo.

    

26. ledna 2014

Konečně i u nás napadl po dlouhé době sníh. Tedy spíš poprašek. Na tu správnou sněhovou pokrývku stále čekáme.

    

29. řína 2013

V pondělí 28. řína jsme se zúčastnili klubového závodu v poslušnosti. Tento závod byl již pátým v historii KK Židlochovice. V tomto závodu byly těžší cviky, než v předešlých, za všechny vyjmenuji odložení psa za chůze ve stoje. Takovéto a podobné cviky nachytaly všechny psovody, neboť předem nebyly známy. Nakonec jsme obsadili třetí místo. Uzavřeli jsme tak sbírku medailí, neboť z předchozích závodů má Andy zlatou a stříbrnou medaili.

8. září 2013

V sobotu 7. září jsem byl vyslán svojí mateřskou organizací (KK Židlochovice) na školení figurantů, které se konalo v Bzenci. V tento slunečný den se mi podařilo školení zdárně absolvovat a získat osvědčení "Klubový figurant".

12. srpna 2013

O uplynulém víkendu jsme si udělali procházky na několik míst v okolí. Andy si před páteční bouřkou zařádila na balících slámy a v neděli se vykoupala v rybníku.

5. srpna 2013

I v tyto parné dny je potřeba být aktivní, aby se pejsci doma nenudili. Avšak musíme omezit zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Zatím co na cvičák chodíme o víkendu, ve všední dny chodíme na dopolední procházky, ráno či večer se občas proběhneme. A zacvičíme si něco málo z poslušnosti.

Při procházkách nezapomínáme na focení, protože jsou žně v plném proudu a na mnoha místech vzniká spousta nádherných fotek, o které se s Vámi chceme podělit. Některé nemají s našimi pejsky nic společného, snad jen to, že při focení nám seděli někde u nohy, nebo pobíhali opodál. Snad se budou fotky líbit.

Vstup do fotogalerie je zde.

6. července 2013

Vložena fotogaleie z klubového závodu dle ZVV 1 z 30. června 2013.

30. června 2013

Včera a dnes se v areálu KK Židlochovice uskutečnil III. a IV. klubový závod. V sobotu proběhl závod dle ZOP a ZPU1 a dnes, v neděli, se závodilo dle ZZO a ZVV1. S Andy jsme se mohli zúčastnit pouze v neděli a protože zkoušku ZZO máme již složenou, přihlásili jsme se na ZVV1, kde se soutěžilo pouze z části této zkoušky a sice z poslušnosti. Andělka v některých cvicích překvapila kladně a v některých překvapila záporně. Nakonec jsme obsadili krásné druhé místo. A protože je Andy opravdu krásná fenečka, její portrét zdobil i všechny diplomy. Fotky zveřejníme, jen co budou zpracované.

5. května 2013

Po delší odmlce se dnes ozýváme s radostnou novinou. Několikrát jsme se hlásili na zkoušky, ale neměli jsme štěstí, abychom se jich mohli i zúčastnit. Konečně se nám podařilo přihlásit na "ZZO", která proběhla dnes dopoledne v areálu KK Hustopeče u Brna. Andělka se rozhodla, že bude za Andílka a ukázala, co jsme ji naučili.

Základní část zkoušky z poslušnosti měla za 57 bodů ze 60 možných. O jeden bod jsem ji připravil neopatrností, kdy při odložení za chůze jsem ji přišlápl vodítko. Jeden bod jsme ztratili za přivolání a jeden bod za ovladatelnost na vodítku, kdy se Andy pohybovala od mého boku kousek dál, než bylo potřeba.

Ve speciálních cvicích pak Andělka nezaváhala a ze všech si odnesla hodnocení: "Prospěl výborně". Celkové hodnocení zkoušky: "Prospěl výborně".

Zkoušky ZZO se účastnilo celkem devět psovodů se psy. Jestli jsem se dobře díval, dosáhla Andy nejvyššího počtu bodů ze všech, ještě společně s jedním psem.

Z našeho mateřského KK (KK Židlochovice) se ještě zúčastnili dva psi. Oba zkoušku splnili. K vidění byl dále jeden zkouškař ze ZVV2. Inu, máme se i nadále co učit :o)

17. března 2013

Dnes sice nebylo zrovna krásné počasí, ale na cvičáku se nám dařilo. Kousání Andělka vůbec přes zimu nezapomněla. Nepřekusovala a zvládla se zakousnout do klínu i při vypuštění na dlouhé vodítko. Poslušnost Andělka cvičila s Československou vlčandou. Hned na začátku si ji srovnala, aby bylo jasné, že si na ni vlčanda nemá dovolovat. Pak už cvičila krásně. Zvládla bez problémů odložení za chůze i odložení, při kterém mě neviděla. S aportovací kostičkou si také rozuměla.

Po cvičáku jsme jeli na oběd. Tam už Andy byla asi moc unavená a našla si nový pelíšek, ve kterém si hned bez okolků ustlala. Fotky najdete zde.

15. března 2013

Vloženo nové fotoalbum, které zachycuje na pár snímcích pejsky od začátku letošního roku. Najdete ho zde.

12. března 2013

Protože se v minulém týdnu umoudřilo počasí, roztál sníh, vyrazili jsme s Andělkou na první letošní stopu. Svítilo sluníčko, ale potrápil nás celkem silný vítr. Odhadem foukal vítr o séle cca 7m/s. Andělce jsem našlápl stopu s dvěma lomy vlevo a jedním lomem vpravo. Dva lomy vypracovala přesně a jeden lom vypracovala obloukem. Bylo znát, že ji ovlivnil vítr. Ve stopě měla Andy pět předmětů, všechny našla a tři označila zalehnutím. Celkově mě udělala Andělka obrovskou radost. Po dlouhé odmlce jsme šli stopu a hned v takovém větru. Ale Andy je velice šikovná a stopování ji opravdu baví.

11. března 2013

Dnes jsme s Andělkou vyzkoušeli postroje, které jsme dostali od Ježíška. Letos poprvé jsme se společně byli proběhnout.

9. prosince 2012

Před nekolika dny si Andy zahrála na modelku. A jak je vidět, focení si prostě užívala. Fotky zde.

9. září 2012

Dnešní dopoledne na cvičáku bylo opět krásné, slunečné. Stopu Andy vypracovala 100 kroků dlouhou s jedním lomem vlevo. Od dnešního dne postupujeme o kousek dál a začínáme dělat stopy s dvěma lomy. Obrany byly taková rozkoukávačka. Poslušnost byla podle ZPU 1, byla docela sranda, někteří rafani to docela sabotovali :o)

19. srpna 2012

KK Židlochovice pořádal závod dle zkušebního řádu "ZZO". Zúčastnilo se děvět pejsků v tomto zastoupení: Belgický ovčák malinois, Bílý švýcarský ovčák (2x), Border kolie, Československý vlčák, Německý ovčák, Rhodéský ridgeback, Rotvajler (2x).

Naše Andělka nám udělala velkou radost, když tento závod vyhrála i přes to, že se jí to pániček neustále pokoušel kazit. :o) Na druhém místě se umístil Bílý švýcarský ovčák Adelheid of Aiwak's paradise a třetí byl Československý vlčák Clara Grey Střípek snů.

21. července 2012

Krátce po osmé hodině ranní Andy předvedla na cvičáku, jak krásně zvládá stopu padesát kroků dlouhou (rovnou) se čtyřmi předměty, z nichž dva označila zalehnutím sama, u jednoho předmětu jsem ji musel položit a jeden předmět jsme díky mé mladické nerozvážnosti minuli. Vojta (výcvikář) Andy pochválil a pustil nás do dalšího levelu. To znamená, že máme s Andy začít dělat stopu s jedním lomem. Jsme velice zvědaví, jak si Andy poradí s novou výzvou. Ale určitě bude šikovná jako doposud a stopu s lomem se taky brzy naučí zvládat.

Na obranách jsme s Andy delší dobu nebyli, takže dnes jsme ji spíše utvrdili v základech. Ty zvládla bez větších problémů.

Po delší době jsme také cvičili revíry. Protože jsme začátečníci a také proto, že se nám Andy ještě nepodařilo naučit štěkat na povel (takže by nemohla značit figuranta vyštěkáním), děláme revíry pomocí kladení pamlsků za zástěny. Když jsem zkoordinoval pohyby Andy s pohyby a povely z mojí strany, revír vypracovala nádherně.

Poslušnost jsme cvičili podle "ZZO". Andy cvičila společně s Rotvajleřicí. Ze začátku jsme poněkud bojovali, neboť Andy se více líbil figurant, který právě dělal obrany za plotem, než to, že by se měla věnovat výcviku. Během několika okamžiků se Andy začala soustředit a poslušnost jsme dokončili. Nicméně víme, že musíme s Andy cvičit poslušnost v rušivém prostředí, aby si zvykla na to, že ne vždy je klid, když se musí poslouchat :o)

Fotky z dnešního dne najdete zde.

9. července 2012

Dnešní podvečer strávili Ellie, Sorbonne a Andy příjemnou procházkou s Alvarem. Bohužel Ellie a Sorbonne se nenechali fotit, takže na fotkách nejsou. Andy a Alvaro a další zajímavé fotky jsou zde.

 

3. července 2012

Parné dny trávíme různě. V ranních hodinách chodíme s Andy vypracovávt stopy a občas si i zaběháme. Odpoledne relaxujeme na zahradě (někdy se i Andy namočí, když má příležitost na nějaké procházce) a večer pak opakujeme poslušnost. Ale vše podle teplotních možností.

Za fotku Andy těsně po koupeli v rybníce děkuji Pavlovi.

21. června 2012

Dnes nás všechny Ellie překvapila, když došla provokovat Andy s tenisákem v zubech. Andy z toho byla chvíli udivená, ale pak učinila to, co se dalo čekat. Připlížila se k Ellie a tenisák ji obratným chvatem ze zubů ukradla.

20. června 2012

Dnešní den si Andy užila ve společnosti Čévéček a Krysaříka Karlíka. Cachtala se v rybníku a běhala si, jak bylo libo.

Zjískali jsme fotku z nedělního Hafíka. Máte možnost si ji zde prohlédnout.

18. června 2012

V neděli 17. června 2012 v odpoledních hodinách neobvykle ožily Židlochovice, městečko ležící jižně od Brna. Kynologický klub Židlochovice ve spolupráci s Orlem Židlochovice pořádal již IV. ročník "Sranda výstavy" Židlochovický Hafík. Zúčastnit se mohli psi bez PP ale i s PP. Bylo opravdu vedro a pejsci i páníčci vyhledávali úkryt ve stínu a voda do misek tekla proudem.

Soutěžilo se v kategoriích: Dítě a pes - mladší, Dítě a pes - starší, Dorost, Psi s PP malí a střední, Psi s PP velcí, Psi bez PP malí a střední, Psi bez PP velcí, Veteráni a kategorie Čestná. Vítězové kategorií Psů s PP a Psů bez PP dále soutěžili mezi sebou o titul z kategorie a vítězové těchto kategorií se následně utkali mezi sebou o titul Židlochovický Hafík 2012. Diváci měli možnost hlasovat v kategorii Pes sympatie 2012. Celkem měli diváci možnost vidět 33 pejsků, kteří se předváděli v kruhu.

Nelehkého úkolu rozhodcování se ujala Iva Kleinová, vedoucí kruhu byla Lenka Brzobohatá. Nemohl samozřejmě chybět ani stálý veterinární dozor, který zajistila svojí přítomností MVDr. Petra Fedorová.

S Andy jsme nastoupili v kategorii Psi velcí s PP. Již po prvním oběhnutí kruhu nás a ještě fenu Bílého Švýcarského ovčáka postavila rozhodčí bokem a prohlížela si ostatní psy, kterými byly druhý BŠO, Belgický ovčák - Malinois, Československý vlčák, Německý ovčák a Německý vlčí špic. A jak to nakonec dopadlo? Paní rozhodčí se nakonec rozhodovala mezi Andělkou a Adelheid of Aiwak's paradise (BŠO). Bylo to velice zdlouhavé rozhodování a výsledky těsné, Andělka obsadila ve své kategorii druhé místo.

K vidění byla například plemena: Šeltie, Borderkolie (Andy), Belgický ovčák - Malinois, Bílý Švýcarský ovčák, Německý ovčák, Československý vlčák, Německý vlčí špic, Irský vlkodav, Stafordširský bullterier, Mops, Pražský krysařík, Jack russell terier, Pudl královský, Maďarský ohař krátkosrstý, Staroanglický ovčák, Kolie, Labradorský retriever, Velsh corgi cardigan, Basenji, Bullmastif. Nutno podotknout, že nejvíce bylo opět Československých vlčáků (jako vždy, když se někde účatní členové KK Židlochovice).

14. června 2012

Dnešní den jsme zahájili příjemnou hodinovou procházkou v nezastavěné oblasti, kde se Andělka vyřádila běháním za diskem a Sorbonek s Ellie se vyřádili běháním za Andělkou. Snad dnešním dnem konečně skončí to ošklivé počasí, které pejskům močilo kožíšky skoro celý týden.

5. června 2012

První červnový víkend jsme strávili ve strážnickém autokempu s příjemnou partičkou lidí a perfektními čtyřnohými miláčky. S výbornou psí rodinou Fast and Foolish. Konalo se tam totiž Mistrovství BCCCZ v agility. Zatím co Míša, Bořík, Nikol a Káťa s Jirkou už s agi zkušenosti mají, my se závodů zúčastnili poprvé. Poprvé jsme vyrazili na překážky mimo zahradu nebo cvičák. A jelikož jsme úplní agi začátečníci, výsledky tomu napovídaly.

V sobotním závodu starších štěňat jsem Andy vyslal špatně už na první překážku, kterou byla obíhačka a Andy mě vběhla hned na překážku druhou, což byl tunel. Parkur byl na mě poněkud těžší, ač byl složený jen ze tří obíháček a tří tunelů. Ovšem vběh do tunelu byl hned za obíhačkou a Andělka, která je tunýlková prostě neodolala. Navíc se v ní probudily stopovací pudy a v tunelu se prostě zastavila, začala si čmuchat, chytla si stopu a chtěla jít po ní. Tak jsem ji musel hodně povzbuzovat, aby stopu nechala. Pak už jsme pokračovali do konce parkuru krásně, bez další chyby.

V neděli se běžel jen tunýlkový závod. Parkur byl složený ze čtyř tunelů, tři rovné a jeden ohnudý do "rohlíku". Start se nám povedl bravurně, za překážkou číslo 3 (druhý tunel) jsem dostal smyk a sedl jsem si na zem (bylo totiž po dešti), ale rychle jsem se postavil a stihl jsem Andy doběhnout. Na překážku číslo 6 (tunel) jsme Andy špatně navedl a Andělka mi ji proběhla v protisměru, což u štěňat bylo bráno pouze jako chyba a ne důvod k diskvalifikaci. Zbývající část parkuru jsme dali bez chyby. Náš čas byl 24,18 vteřiny. První místo se pohybovalo kolem 18 vteřin. My si bohužel trať prodloužili, proto ten časový rozdíl.

Ostatní Foolishata zvládla závody lépe, respektive vrámci možností. Časy bohužel nevím, v následujících dnech budou teprve výsledky uveřejněny. Pořadatelé počítali jen závodníky, kteří se dostali na bednu.

Mimo soutěžní zápolení si pejsci krásně užívali, i když počasí bylo velice proměnlivé a nevypočítatelné. Rodinné Fast and Foolish setkání bylo suprové. My si odnesli cenné zkušenosti  rady.Snad se brzy bude opakovat.

Fotky ze sobotního a nedělního závodního klání a strážnické momentky.

Za fotky děkuji Míše, Káti, Jirkovi a Boříkovi.

Nesmím opomenout, že jsme vytvořili videa z běhů štěňátek, která najdete v multimédiích.

PS: při zpracování videa se mi z titulků vytratilo jedno "T" ze jména Attractive Abbygale Fast and Foolish. Tímto se omlouvám, ale opravovat ve videu už to teď nebudu, protože nemám mnoho času. Díky za pochopení :o)

20. května 2012

Vložena fotogalerie z dnešního dne. Sluníčko svítilo a pejsci si užívali. Galerie zde.

6. května 2012

Dnešní neděle se opravdu vydařila. Byl krásný slunečný den, ačkoliv to tak ještě ráno nevypadalo. Vypravili jsme se, jako skoro každou neděli, na cvičák. Začala jsem s páníčkem stopou, padesát kroků dlouhou se dvěma předměty. Já jsem stopu vypracovala dobře, jen páníček mi ji našlápl nakřivo, takže si nebyl jistý, jestli ho vedu správně. Neudělal si při nášlapu v dálce orientační bod, ale slíbil mi, že už mi to příště kazit nebude, když jsem taková šikovná. Po stopách si šel páníček s Vojtou (hlavní okusovatel = figurant :o) ) zaběhat a já toho využila a nechala se venčit od některých ostatních cvičících, abych trénovala nezávislost. Poté následovaly obrany, kdy jsem kousla prvně do Vojty a pak Vojta páníčkovi úkázal, jak mám správně kousat a kousala jsem i do páníčka. Dostali jsme domů okusovadlo, abysme mohli trénovat na zahradě. Páníček pak zkoušel figurovat ještě Rottymu, ale to máte možnost prohlédnout si ve fotogalerii z dnešního dne. Dnes jsem se překonala a v zápalu hry jsem vběhla až po břicho do rybníka, abych sebrala kamarádovi klacek z tlamajzny. Panička semnou trénovala probíhání tunelů, jak pevného, který byl zahlý do půloblouku, tak i látkového, který byl samozřejmě v rovině. K tunýlkům se později přidala i židle na obíhání. To mě děsně bavilo. Odpoledne jsem si pak ještě vyzkoušela revír. Dnešní cvičák jsem zakončila nácvikem poslušnosti (příprava na ZOP) a ještě skupinovou hrou s asi 10 dalšími psími kamarády. Prostě krásný psí život :o)

Andělka.

7. dubna 2012

Sobotní cvičák byl super. Fotky najdete zde.

4. dubna 2012

V tento slunečný den jsme s páníčky navštívili Prahu. Pánečkovi jsem pomohla najít tři kešky. Také jsme navštvili moji maminku, sestru a další kamarády. Fotky najdete zde.

26. února 2012

Andy: "Tento den byl pro nás dnem odjezdu za Ellie a Sorbonnem. Nemohla jsem se jich už dočkat. Výlet je výlet, ale každodenní se kočkování s Ellie je nenahraditelné. Již bzry nad ránem začalo sněžit a tak jsme si ještě trochu zařádili na sněhu. Pak už jsme nasedli do auta a vyrazili směrem k boudičce. V ten okamžik si to začal užívat páníček, když se snažil autem ujez cca 500m s nasazenými řetězy, protože silnice byla opravdu v katastrofálním stavu. Zvládl to. Za dalších 100km už jsme se vítali doma s Šeltičkama.

Hory byly super."

Fotky z posledního dne najdete zde.

25. února 2012

Andy: "Dnes jsem probudila páníčky do nádherného slunečného dne. Teplota se již ráno šplhala nad bod mrazu, bylo kolem 4°C. V noci jsme se lekli, protože ze střechy spadl led a sníh, byla to obrovská rána. Po snídani jsme šli společně na běžky. Já tedy žádné nemám, ale vůbec mi to nevadí. Sníh je už hodně měkký a proto jsem se hodně propadala. Ale na sněhu jsem ráda. V podvečer mě páníčci házeli míčkem, to mě už moc nebavilo. Šli jsme si sednout do restaurace na sodovku. Byla tam spousta psích i člověčích kamarádů, kteří mě drbali a bavili mě. Večer trávím spánkem u televize."

Fotky z dnešního dne najdete zde.

24. února 2012

Aleš: "Ráno jsme se probudili do opravdu husté mlhy. Použil bych známou frázi ze začátku Večerníčku O Rákosníčkovi. Za mlhou hustou tak, že by se dala i krájet a možná ještě dál....

Znovu jsme si vyrazili do Starého Hrozenkova. Poprvé jsme byli nuceni použít na auto sněhové řetězy. Je totiž obleva, komunikace od chaty byla jako zrcadlo. Takže to bylo celkem slušné brusleníčko. Přes noc nešla teplota pod bod mrazu. Bylo docela zábavné sledovat, jak se každý snaží na parkovišti nasadit řetězy a mnozí u toho teprve studovali návod k použití. Já ho studoval taky, ale povedlo se v celku rychle. Jeden řidič to i vzdal a nakonec nikam nejel.

Po odpolední kávě jsme se vydali na běžky. Andělka nás popoháněla už od oběda. Původně jsme se vydali na Malý Lopeník s tím, že si eventuálně prodloužíme cestu na Velký Lopeník. Podle mapy to měla být cesta tam i zpět do 10km. Asi kilometr od chaty nás ale překvapil kopec, na kterém by v klidu mohla být sjezdovka, vést k němu slušná cesta. Takže na můj návrh byl tento kopec zavrhnut a našli jsme si alternativní cesty lesem. Bohužel ale na jiné místo. I tak byl krásný výhled. Navíc na vrstevnicích hrozně foukalo a dělalo mi problém vůbec držet se ve stopě. Ale Andělka si to prostě užívala. Jeli jsme asi 6km. Když jsme se vrátili, Andělka byla ještě plná energie a tak si našla roli toaletního papíru a udělala z něj trhací kalendář. Asi počítala, jestli je pravdivý počet útržků uváděný na obalu. Pak pochopila, že je unavená a dává si šlofíka."

Fotky z dnešního putování po okolí najdete zde.

23. února 2012 - 18:00

Andy: "Dnes dopoledne jsem vzala páníčky na výlet do Starého Hrozenkova. Páníček chtěl projet po místních komunikacích, ale když zastavil místního domorodce, aby se zeptal na cestu, ten mu odpověděl, že když se dobře rozjede, aby vyjel kopec a potom bude hodně brzdit, protože to z kopce klouže jako ....., tak páníček řekl, že to raději objedeme delší cestou. Asi nechtěl udělat z auta sáňky. Cestou z Hrozenkova jsme vyšlápli celkem dlouhý kopec od jednoho parkoviště. Byla to cesta lesem, která byla protažená pluhem, všude bylo plno stop od zvěře. Nevím proč, ale páníčci mi pořád házeli balonek, asi proto, aby mě unavili alespoň na pár minut, než si uvaří něco k obědu."

Andy: "Odpoledne jsme byli s páníčkem běžkovat, ale nějak mu to nešlo, pořád jsem ho musela zvedat ze země. Občas jsem se před ním zastavila ve stopě a máte vidět, jak je legrační, když s sebou švihne na nos, aby mě nepřejel.  Byla to obrovská legrace."

Aleš: "Dnešní běžkování se zvrhlo v bohapustý boj o přežití. Stopa byla brutálně namrzlá a děsně rychlá, takže to nešlo ani odšlapat ani odplužit. A ještě, když Andy 2x zastavila kousek přede mnou ve stopě, aby se vyvenčila. Prostě, na zemi jsem strávil více času, než na lyžích. Jen Andy z toho měla radost, vždy mě přiběhla oslintat tváře."

Fotky z dnešního dne najdete zde.

23. února 2012 - 9:00

Andy: "Před malou chvílí jsem si byla hrát s páníčkem za chatou. Házel mi míček. Ale jeden hod se mu nezdařil a hodil ho na hromadu sněhu, na kterou jsem nechtěla vylézt. V zápětí páníček zjistil proč, když pro míček šel, propadl se skoro a po ramena do sněhu, bylo to totiž zasypané iglů."

22. února 2012

Andy: "Páníčci mě vzali na hory, do Bílých Karpat. Doma jsem občas viděla trochu sněhu, ale nestálo to za řeč, zato tady! Je ho tu spousta! Občas tolik, že nedosáhnu na zem a celá se do něj bořím. To je skvělá zábava. Ale brzy jsem zjistila, že ve vyšlapaných cestičkách se běhá snadněji a rychleji. Pak si ti moji lidé vzali na nohy a do předních tlapek nějaké klacky. To jsem ještě neviděla. Ale je to bezva, jsou na tom rychlejší, takže i já můžu běhat rychleji :-) Takhle jsme byli na malé vycházce, sotva 3 kilometry. Když jsme se vrátili do chaty, páníčci vypadali nějak zmoženě. Jen pořád přemýšlím, proč neměli radost, když jsem jim přinesla balonek, aby mi ho mohli házet..."

Aleš: "Andělka mi ze začátku neustále šlapala na běžky a jelikož jsem na nich stál poprvé v životě, bylo to pro nás oba docela obtížné. A protože se zamnou stopa měnila v solidní kaňon, Andělka pochopila, že bude lepší, když poběží před námi. I proto, že když padám, musí uskakovat do hlubokého sněhu mimo stopu. Běžkování nás všechny baví a už se těšíme na zítra."

Silvia: "Na běžkách jsem stála po deseti až patnácti letech, přesně nevím. Bylo to tedy trochu napínavé. Ale ještě lepší, než si to pamatuju. Jenom jsem myslela, že to Andy unaví víc... :o)"

Fotky z prvního horského dne najdete zde.

5. února 2012

V sekci multimédia naleznete odkaz na video, jak jsme se s Andy zúčastnili  dnešní výstavy Duo - CACIB v Brně.

3. února 2012

V sobotu a v neděli nás čeká na brněnském výstavišti DUO CACIB. Držte nám pěsti.

29. ledna 2012

Dnešní cvičák začal překvapením a nutno dodat, že nebylo zrovna příjemné. Nějaký nenechavka z oplocení areálu cvičiště odcizil dvě brány a způsobil tak KK několika tisícovou škodu. Z bezpečnostních důvodů jsme tedy dnes necvičili obrany. Na stopy nebylo dobré počasí, foukalo. Pejsci si tedy ráno hráli a pak jsme cvičili poslušnost. Andělka byla šikovná. Je to hold holka učenlivá. Cvičili jsme obraty na místě, obraty za chůze, odložení, přivolání... Protože bylo spoustu času, poskládal se i parkur. Ale protože je Andělka ještě malá, proběhla si párkrát tunelem, který byl stočen do půloblouku. Fotky z dnešního dne, najdete zde.

29. ledna 2012

Před několika dny se za námi zastavili kamarádi s malou dcerkou. Andělka byla odměňována, že zůstávala v kleci a nezlobila. To se ale líbilo i malé Nellce a zkoušela, jak taková pozitivní motivace funguje. Zavírala se do klece a vyžadovala odměnu. Až z toho šla Anděle hlava kolem. Fotky najdete zde.

25. ledna 2012

Když nás skolí únava :o)

21. ledna 2012

Dnes Andělka pózovala s kokosákem na hlavu :)

8. ledna 2012

V sobotu 7. ledna jsme se vydali na procházku do okolí obce Mouřínov. S páníčky se vypravili také Sorbonne, Ellie, Andy, Feris a Tim. Bohužel se začalo fotit, až Feris a Tim odjeli. Procházka byla krásná, jen to všudypřítomné bahno. Jestli to nebude tím, že je v těchto místech vyhlášena i žabí rezervace. Fotky najdete v multimédiích.

8. ledna 2012

Andy dostala na hraní kopačák. Mysleli jsme, že ji vydrží, protože nebude mít dostatečně velkou tlamičku, aby míč rozkousla. Byl to ale omyl a Andy nám ukázala, že i s malou tlamičkou se dá sníst velký míč. Demoliční fotky najdete v multimédiích.

29. prosince 2011

Vloženy fotografie, jak Andy přeprala Akyma.

27. prosince 2011

Jak jsme prožili Štědrý večer - fotogalerie zde.

4. prosince 2011

Vloženo video, jak hezky si Andy hraje na cvičáku s ostatními pesany.

3. prosince 2011

Vloženy videa z dnešního cvičáku. Stopa Andy, stopa Sorbonne.

2. prosince 2011

Dnes Andy nádherně vypracovala svoji první čtyřicet kroků dlouhou stopu. Pamlsky nebyly již ve všech nášlapech, v některých chyběly. Andy se tím ale nenechala zmást a bez zaváhání stopu vypracovala.

15. listopadu 2011

Jak nám Andělku nafotila naše kamarádka Blanka. V případě, že máte zájem, můžeme Vám zprostředkovat kontakt. Fotogalerii najdete zde.

15. listopadu 2011

Tak se nakonec včera odpoledne počasí umoudřilo a na stopu jsme se s Andy dostali. Šla ji nádherně. Je šikovná :)

14. listopadu 2011

Dnešní ranní počasí, kdy kolem 8h byla teplota 5°C pod bodem mrazu a na trávě byla namrzlá jinovatka, nám zhatilo plány jít dnes poprvé na stopu dlouhou třicet kroků. Snad odpoledne počasí dovolí.

13. listopadu 2011

Vloženo video ze stop ze dne 12.11.2011

13. listopadu 2011

Vloženo video z obran ze 12.11.2011

08. listopadu 2011

Vloženo video z obran ze 6.11.2011

08. listopadu 2011

Vloženy fotografie z víkendového cvičáku.

04. října 2011

Fotky Naší smečky

03. října 2011

Andělské hračky :)

25. září 2011

Dnes bylo přidáno pár fotek z kruhu ze včerejší klubovky. Fotky jsou od našich kamarádů, s jejichž svolením je publikujeme zde...

24. září 2011

Dnes (tj, v sobotu 24. září 2011) jsme se s Andy vydali na naši první společnou výstavu...

24. září 2011

Jak si Andy hrála se sourozenci po klubovce ve Zbraslavi, odkaz zde...

23. srpna 2011

Vložena nová návštěvní kniha, najdete ji nahoře na úvodní straně a nebo zde.

23. srpna 2011

Vloženy fotografie z cvičáku ze dne 14.srpna 2011, najdete je zde.

7. srpna 2011

Nedělní den byl parný...

30. července 2011

Vloženy odkazy na sourozence Andy, najdete je zde.

30. července 2011

Toulky Českým rájem, fotky zde.

30. července 2011

Návštěva v téměř rodném domě, fotky zde.

29. července 2011

Dnes nás navštívila sestra - Abby, fotky zde.

5. července 2011

Chtěla jsem každý den, co máme doma Andy napsat něco, co stojí za zmínku...

26. června 2011

Dnes nám Andy udělala obrovskou radost...

26. června 2011

Vložen odkaz na stránky KK Židlochovice, jehož členy jsme se dnes stali.

24. června 2011

Přistihli jsme Andy přímo při činu, fotky zde...

24. června 2011

Andy dnes zachránila první život...

23. června 2011

Anděla dnes na procházce potkala Kokryni, jejíž jméno už jsem zapomněl...

21. června 2011

Za první horní jedničkou šla dnes podle předpokladů i druhá...

17. června 2011

Dnes mi Anděla snědla ze stolu Deli čokoládu a co nesnědla, tak rozmazala po zemi...

15. června 2011

Ovečka už nemá levé oko a nos...

12. června 2011

Vloženy fotografie z minulého týdne, najdete je zde...

12. června 2011

Byli jsme se podívat v Židlochovicích na cvičáku, ale...

8. června 2011

Dnes jsem nepřijel z práce už ráno, ale bohužel, až kolem 13h...

6. června 2011

Vloženo video s Andělkou - Každodenní zaměstnání - video zde...

6. června 2011

Od rána jsme dělali čest neděli, jen jsme si hráli a nic jiného jsme nedělali...

6. června 2011

Vložen výběr fotek z minulého týdne - zde...

3. června 2011

Andělce se opravdu moc líbí běhat za létajícími talíři,...

2. června 2011

Přetahování se s Andělkou o hračky a její občasná výhra je výborně motivační...

31. května 2011

Vložena fotogalerie - Dny otevřených dveří (29.5.) na požární stanici Brno - Lidická, fotky zde...

30. května 2011

Vložena fotogalerie - Naše kamarádka Feris na návštěvě, fotky zde...

29. května 2011

Vzala jsem Andělku za Alešem do práce...

27. května 2011

Andělka asi neměla v noci či ráno co dělat a proto udělala z tenisáku něco, co ho ani vzdáleně nepřipomíná...

25. května 2011

Ráno mě Anděla překvapila, nevím, jestli mile a nebo nemile...

22. května 2011

Od rána praží sluníčko a Anděla si užívá na zahradě...

18. května 2011

Když jsem přijel z práce, Anděla byla v přízemí se Sorbonnem a Ellie, ale nějak mě zapomněla přijít přivítat...

16. května 2011

Dnes v noci Anděla ukázala, že ...

15. května 2011

Od brzkých ranních hodin ...

13. května 2011

vložena fotogalerie - Napříč uplynulým týdnem

12. května 2011

Dnešní den začal pro Andělu ...

10. května 2011

Dnešní noc byla Anděla tak

9. května 2011

V noci jsme vstávaly na venčení jen jednou – kolem půl třetí ráno. Pak Andělka ...

4. května 2011

vloženo video Angel a Ellie, jak zvládají probíhat tunel, zde a nebo multimédia

3. května 2011

vloženo video Anděly do multimédií, nebo zde

3. května 2011

doplněna stránka o životě s Andělou, jak kráčí den za dnem, který bude průběžně aktualizován o to, co se děje v jejím životě, najdete na její stránce a nebo přímo zde

3. května 2011

jedno z oblíbených míst na spaní je v pokoji pod radiátorem

Anděla jí, spí a zlobí, prostě jako každé jiné štěně :)

30.dubna 2011

dnes jsme si přivezli nového člena naší smečky, více zde

24.dubna 2011

chcete - li mít odkaz na Vaše stránky na našich, napište nám do návštěvní knihy.

24. dubna 2011

vložena fotogalerie z návštěvy přátel z neděle 17.4. - zde

23. dubna 2011

vložena fotogalerie Angel of Fire - zde

22. dubna 2011

spuštěny stránky v nové podobě