Angel of Fire

Fast and Foolish

Narodila se 5.3.2011.

Můj rodokmen - zatím není doplněn

Život s Andělou, aneb rošťárny den po dni

Jak jsme k Anděle přišli (Silvia)

Začalo to vlastně předtím, než k nám přišla Elinka. Popsala jsem to v příběhu, jak si nás našla. Tady.

Mimo jiné tam píšu, že souhrou okolností jsme si s tehdy ještě snoubencem zamluvili štěňátko border kolie dne 1.3.2008 a zhruba v té době si pořídili šeltii Elinku (Ellie Mae od Růžové vily). Začali jsme si zjišťovat co nejvíce informací o border koliích a dopisovali si s chovatelem z námi vybrané CHS. Jednou nám napsal, že nejlepší by bylo, kdybychom kontaktovali nějaké majitele jejich odchovanců a tak si udělali obrázek o jejich chovatelské stanici (CHS).  Tak jsem se seznámila s Míšou, která má Foolish Bree Hardy Horde. Občas jsme si napsaly. Její Bree je krásná trikolorní fenka a Míša se s ní věnuje celé spoustě aktivit a je to moc sympatická osůbka.

     Tak šel čas, až jsem se dozvěděla, že Míša pojede s Bree na krytí. To se podařilo. Následný ultrazvuk potvrdil, že Bree má v bříšku několik malých bordeřích miminek. A my začali zcela vážně uvažovat, že bychom si borderku od Míši pořídili. Následovalo několik nezávazných informačních mailů, vypadalo to nadějně, Míša by nám štěňátko svěřila. Záleželo na tom, kolik jich Bree čeká a zda to budou pejsci nebo fenečky. Máme totiž doma pejska Sorbonna a fenku Ellie, takže chceme do smečky další fenku a ne psa. Kdyby to byl jediný pejsek v domě, klidně by to mohl být sameček. Takhle ale bylo jasno. 4.3.2011 už jsme věděli, že štěňátko od Bree chceme na 100% a už jsme jen doufali, že se tam nějaká holčička pro nás objeví.

     V noci ze 4.3. na 5.3. se Bree narodilo 7 miminek. Dva černobílí pejsci a pět feneček, z toho tři trikolorní a dvě černobílé. Záhy po porodu už jsme se s Míšou domluvily, že se fenečka pro nás najde a zamluvili jsme si ji. Chtěli jsme počkat a vybírat podle povah, ale štěňátka byla brzy zadaná konkrétně. Chtěli jsme spíše klidnější z vrhu. Víme totiž, že od Míši to bude borderka jak má být, krásná, zdravá a správně socializovaná. Už jsme tedy neřešili zda ano nebo ne z tohoto vrhu, ale pouze kterého pejska. Což už vlastně bylo vyřešeno. Jinými slovy, zase si pejsek vybral nás a ne my jeho. :-) Pracovní jméno po narození bylo Černá packa. Jednou večer se mě manžel zeptal, zda by se fenečka mohla jmenovat Fireangel. Odpověděla jsem mu, že leda Angel of Fire, protože se jedná o první vrh a ten je od A. Variace se manželovi líbila a ani Míša nebyla proti. Naše holčička, nová členka naší smečky se tedy bude jmenovat Angel of Fire Fast and Foolish. Chtěli jsme jí říkal Angel, Ange, ale při první návštěvě ve 4 týdnech štěňátek tam byla i prababička štěňátek Angíska (Ange White Face) a byla z nás trochu zmatená a reagovala na oslovování štěňátka (na rozdíl od štěňátka). Abychom jí nemotali hlavu, modifikovali jsme Angel na Andělu a to se nějak ujalo. Znovu jsme byli na návštěvě v 6-ti týdnech štěňátek (jezdili bychom častěji, ale trasa Praha-Brno je přeci jen docela dlouhá), to už Andělka reagovala i na volání:“Andělo, Andělko!“ ale možná přiběhla jen proto, že jsem na ni i mlaskala a ona utíkala v davu se sourozenci. :-)

     Dnes je pondělí 25.4.2011 a u nás doma je vše připraveno (už chybí jen zábrany na schodiště).

V sobotu 30.4. zase jedeme na návštěvu, Andělka bude mít osm týdnů. Tentokrát už ale pojedeme domů ve třech...

 

.

první setkání

 

zpět