Yessabell z Černé hlásky

Narodila se 16. března 2006 v Černé hlásce. Tato chovatelská stanice je ve Viničných Šumicích nedaleko Pozořic.
Tatínek je Jack Gold ze Sedlmajerovy vily a maminka Kira Gold ze Shetlandů.

Do psího nebe odešla náhle v úterý 13. července 2010

Můj rodokmen

Bellu jsme si přivezli z CHS z Černé hlásky 12. 5. 2006.
Měla jsem naprosto konkrétní představu, že chci fenku, zlatou s bílým límečkem a bílými znaky a takovou akční, průbojnou. Moc se mi líbilo jméno Bella.
Navíc Elinka už byla stará (11 let) a jednou bylo líp, jednou hůř a my se báli, že nám umře. A se štěňátkem vždycky ožila. Navíc Bella pochází ze stejné CHS, takže jsme doufali, že v povaze i vzhledu budou nějaké společné rysy s Elinkou. Zavolali jsme paní chovatelce a ona zrovna měla štěňátka. Jely jsme se s maminkou podívat.
Nechtěla jsem štěňátko za každou cenu, kdyby nebylo volné takové, jaké jsem chtěla, nevzala bych si ho. Jenže Bella splňovala všechno, co jsem chtěla a měla ještě něco navíc. Jméno Yessabell, kde se dá Bella snadno najít. Bella je přesně takový pejsek, jakého jsem si moc přála.
Po cestě na chalupu, kde byl tatínek, jsem mu volala a říkala, že máme štěňátko. Věděl, že jedeme k paní chovatelce. Jenomže si myslel, že si z něho dělám legraci, že máme dalšího (v pořadí čtvrtého) pejska. Přála bych Vám vidět ten pohled, když mě viděl, jak si nesu štěňátko v náruči.
Jeho oblíbená věta v této situaci zní: Ty jsi se zbláznila! (Vy jste se zbláznily!) v závislosti na tom, jestli myslí jen mě, nebo i maminku…
Nakonec si ale štěňátko taky zamiloval.
Jestli byl Sorbonek do doby, než se u nás objevila Beluška osamělý, tak teď se mu svět převrátil vzhůru nohama. Bella si ho vybrala jako adoptivního rodiče, kamaráda a předmět veškerého jejího zájmu. Okusování, hraní si, přetahování a zlobení. V době před Bellou neexistovalo, že by dva psi pili spolu z jedné misky.
Ale to drzé štěně pilo kdy chtělo. Klidně přišla k misce, když z ní pil jiný pes a přidala se. ,,Velcí“ po ní vrhali pohledy plné nesouhlasu a znechuceně odcházeli.
Na procházkách v parku ale bylo veselo. Sorbo a Bella se honili dokola kolem keřů, nadbíhali si, laškovali, bafali na sebe zpoza keřů…
Ellis je povzbuzovala štěkotem – neviděla a na nohy moc nemohla, ale hlasivky jí sloužily výborně. Jenom Hrošíček nám najednou začal chřadnout.
Bohužel osud tomu tak chtěl, 14 dní poté, co do naší rodiny a smečky přibyla malá Beluška, odešel za Duhový most.
Hero Hedvábný sen. Zemřel 2. 6. 2006 v šesti letech.

.

 

.

 

Prvního dubna 2007 jsme se účastnili první výstavy. Počasí nám přálo a pejsci nám také udělali radost. Yessabell byla hodnocená jako "výborna" (fena třída mladých).
Rozhodčím byl MVDr. Vladimír Fiala.
Na této výstavě prošla Yessabell úspěšně bonitací.

V srpnu 2008, přesněji 23. jsme vystavovali všechny tři naše pejsky na výstavě Kolií a Šeltiček v Praze. Nejlepší ze všech našich mazlíčků byla Beluška, která v otevřené třídě obsadila vynikající 4. místo. A domů nám přivezla svoji první medaili.

zpět